engedelmes
MEN

  HONLAP

BEMUTATKOZ

PROGRAMOK

AKTULIS HREK

VERSENYZINK

EBRENDELET

ALAPSZABLY

HZIREND

FRUM

KPZSI KLTSG

ELRHETSG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ltogatottsg
Induls: 2007-09-21
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
DESIGN
 
BH - Ksrkutyk vizsgarendje
ADRK - Vizsgarende (rvnyben: 1991. janur 1-tl)
 
 

 

ltalnos felttelek

Minden fajtj, illetve mret kutya rszt vehet a vizsgn. A rszvtel als korhatra: 12 hnap.

A vizsga vgn a br nem kzli az elrt pontszmot, csak a "megfelelt", illetve a "nem felelt meg" dntst. A vizsga akkor sikeres, ha az "A" rszben a vizsgz az elrhet pontszm 70%-t megszerezte, a "B" rszben pedig a teljestmnybr "kielgt" minstst adott. A ksrkutya-vizsga lettelrl szl igazols nem tekinthet munkavizsgnak a tenysztsi, tenyszszemle-, krung- s killtsrend rtelmben. Az esetleges ismtlvizsga nincs hatridhz ktve.

A) Ksrkutya-vizsga gyakorltren vagy a szabadban (elrhet pontok szma: 60)

1. Przon vezethetsg s kzmbssg (15 pont). Veznysz: „lbhoz”

A laza przon lv, egysoros, nem fojtra lltott lncnyakrvet visel kutynak "lbhoz" veznyszra alapllsbl kszsgesen kvetnie kell a vezett.

A gyakorlat kezdetn a vezet a kutyval mintegy 40 lpst tesz egyenesen elre, majd vissza, mikzben nem torpanhat meg. A kutya vllnak mindvgig a vezet bal trde mellett kell lennie, elretarts, lemarads vagy oldalra val eltvolods nem megengedett.

A gyakorlat sorn be kell mutatni a norml s lass lpst, valamint a futlpst. Norml lpsben vgre kell hajtani legalbb egy "jobbra t"-ot s egy "balra t"-ot. A "htra arc" kzben a vezet balra kezdve teszi meg a fordulatot.

A "lbhoz" veznyszt csak indulskor, valamint a jrstemp vltoztatsakor szabad hasznlni. Ha a vezet megllt, a kutynak minden rhats nlkl gyorsan le kell lnie. Ekzben a vezet nem vltoztathatja meg eredeti helyzett, s klnsen tilos odalpnie az esetleg oldalt, tvolabb l kutyhoz. A vezets sorn a przt bal kzzel, lazn kell tartani. A vizsgabr jeladsra a vezet - kutyjval egytt - thalad egy, legalbb ngy szemlybl ll csoporton. A csoportban a vezetnek legalbb egyszer meg kell llnia. A csoport tagjai mozgsban vannak.

A kutya lemaradsa, elrehaladsa, oldalirny eltvolodsa, valamint a vezet haboz magatartsa a fordulknl hibnak minsl.

2. Szabadon kvets (15 pont). Veznysz: „lbhoz”

A br utastsra a kutyrl leveszik a przt. A vezet a przt a vllra akasztja vagy zsebreteszi, majd jra a csoporthoz megy, s az emberek kztt legalbb egyszer megll.

A csoport elhagysa utn a vezet rvid idre alapllst vesz fel, majd pedig szabadon kvetsben vgrehajtja az 1. pontban lert gyakorlatokat.

3. ltets, ls (10 pont)

Alapllsbl a vezet a mellette szabadon (prz nlkl) l kutyval egytt "lbhoz"  veznyszra elindul. 10-12 lps utn a kutya "l" veznyszra gyorsan lel. A parancs kiadst kveten a vezet nyugodt menetben, mintegy 20 lpsnyire eltvolodik a kutytl. A br jelre a vezet visszamegy a kutyjhoz, s annak jobb oldaln felveszi az alapllst. A vezet visszatrtig a kutynak - amint a gyakorlat kezdetn is - nyugodt l pozciban kell vrnia.

A lefekvs, fellls s a vezet kvetse hibnak minsl.

4. Fektets, behvssal sszektve (10 pont)

Alapllsbl kiindulva a vezet a mellette szabadon (prz nlkl) l kutyval egytt "lbhoz"  veznyszra elindul. Kb. 10-12 lps megttele utn a kutynak "fekszik" veznyszra gyorsan le kell fekdnie. A kutyra trtn tovbbi rhats nlkl, illetve anlkl, hogy krlnzne, a vezet kb. 20 lpst tesz egyenes irnyban tovbb, megfordul a kutya fel s megll. A br jelzsre a vezet behvja a kutyt. Ekkor a kutynak kszsgesen s gyorsan kzelednie kell vezetjhez, majd pedig kzvetlenl eltte le kell lnie. "Lbhoz" veznyszra aztn a kutynak a vezet mellett kell helyet foglalnia.

Ha a kutya az eddigi gyakorlatokban nem szerez legalbb 35 pontot, gy kizrjk a tovbbi vizsgztatsbl.

5. Fektets figyelemelterelssel. Veznysz: „fekszik”, „l”

Egy soron kvetkez kutya engedelmessgi vizsgjnak kezdete eltt a vezet a plya szln, a br ltal kijellt helyen lefekteti a kutyt, mikzben nem hagyhat mellette sem przt, sem akrmilyen ms trgyat. A kutya ltmezejben maradva a vezet kb. 40 lpsnyire eltvolodik tle anlkl, hogy krlpillantana, s a kutynak httal nyugodtan megll.

A kutynak - a vezet brminem rhatsa nlkl -mindaddig fekve kell maradnia, amg az ppen felvezetett kutya el nem vgezte az 1-4. szm gyakorlatokat. A 4. gyakorlat utn a vezet a lefektetett kutyrt megy.

A vgrehajts szablyai

A vezetnek a vizsgztats terletn bell a br ltal kijellt helyen addig kell a kutynak httal, nyugodtan llnia, amg a br fel nem szltja, hogy menjen be a kutyhoz.

A vezet nyugtalan viselkedse, egyb rejtett segtsgnyjts, valamint - a vezet kzeledtre - a kutya id eltti felllsa hibnak minsl.

Ha a kutya ezeknl a gyakorlatoknl nem r el legalbb 70%-ot (42 pontot), akkor a tovbbi vizsgztatsbl ki kell zrni.

Ha a kutya fell, avagy felll, de a lefektets helyn marad, ezt rszeredmnyknt kell rtkelni.

Ha a kutya a msik felvezetett kutya 2. gyakorlatnak befejezse eltt tbb mint 3 mternyire eltvolodik a lefektets helytl, a gyakorlatot 0 pontszmmal kell rtkelni. Ha a kutya a msodik gyakorlat utn hagyta el a helyt, ezt vgleges eredmnyknt kell rtkelni. Ha a kutya a vezet kzeledtekor vele szemben megindul, maximum 3 pont levonand.

B) Kzlekedsbiztonsgi vizsga, a gyakorlatban vgrehajtva

ltalnos felttelek

A gyakorlatot mrskelt forgalm kzterleten (utcn, ton, tren) kell vgrehajtani. A forgalmat nem szabad zavarni.

Csak a vizsgz kutya, annak vezetje, a vizsgabr s esetleg a vizsga vezetje vesznek rszt a gyakorlatokban. A vizsga tbbi rsztvevje a kutykkal egytt egy arra kijellt alkalmas helyen (a szvetsg kzpontjban, a gyakorltren, egyb ms tallkozhelyen) szltsra kszen vrakoznak. A vizsga eme rsznek vgrehajtsa - a vizsga jellegnl fogva jelents idrfordtst felttelez.

A teljestmnyre vonatkoz kvetelmnyeket nem szabad krosan befolysolni azzal, hogy felletes mdon tl sok kutyt vizsgztatnak.

Egy vizsganapon legfeljebb 12 kutyt lehet vizsgztatni. A "B" rsz egyes gyakorlatairt nem adnak pontokat, hanem a vizsga e rsznek sikeressgt a forgalomban kzleked kutyrl alkotott sszbenyoms dnti el.

A vizsga lefolysa

1. Vezethetsg s viselkeds utcai forgalomban

A vizsgabr jelzsre a vezet – przon vezetett kutyjval egytt - megtesz egy kijellt tszakaszt a jrdn. A vizsgabr a vezethz alkalmazkodva, lland tvolsgrl kveti ket.

A kutynak a vezet bal oldaln, laza przon, vllal a vezet trdmagassgban, kszsgesen kell kvetnie a vezett.

A gyalogos- s jrmforgalommal szemben a kutynak kzmbs magatartst kell tanstania.

A vezet tjt halads kzben keresztezi egy msik gyalogos (elre kijellt szemly).

Nem sokkal ezutn a vezett megelzi egy, a kerkprton vagy az ttesten htulrl szorosan mellette elhalad kerkpros (elre kijellt szemly). Az elzs kzben a kutya a vezet s a kerkpros kztt helyezkedik el. Elzs kzben a kerkpros csenget. Ezutn a vezet sarkon fordul, odamegy az t kvet brhoz, megll mellette, kzfogssal dvzli s beszlget vele. A kutya ekzben llhat, fekhet, lhet, de nyugodtan kell viselkednie.

2. A kutya viselkedse nehz kzlekedsi viszonyok kztt

A vizsgabr jelzsre a vezet – przon vezetett kutyjval egytt - ersebb forgalomban kzlekedik.

A vezetnek ekzben 2 alkalommal meg kell llnia. Az els esetben a kutynak veznyszra lnie kell, mg a msodik esetben a "fekszik" veznyszra gyorsan le kell fekdnie s fekve maradnia.

E gyakorlatba be kell pteni egy rvid tartzkodst olyan helyen, ahol szokatlan zajok vannak (elhalad vonatok zaja, thalads vasti alul- vagy felljrn, villamos stb.).

A kutynak az ers forgalomban s a httrzajoknl a vezett figyelmesen, nyugodtan, kzmbsen kell kvetnie. (E gyakorlat szmra alkalmas helysznek: mozgalmas kzterek, plyaudvari csarnokok, autbusz-plyaudvarok, stb).

3. A forgalomban rvid idre magra hagyott kutya viselkedse, viselkeds llatokkal szemben

A br jeladsra a vezet, przon vezetett kutyjval, egy mrskelten forgalmas utca jrdjra megy. Egy rvid szakasz megttele utn a vizsgabr jelzsre a vezet megll s a przt kikti egy kertshez, falba ptett karikhoz vagy ms hasonl trgyhoz.

Ezutn a vezet 2 perc idtartamra eltnik a kutya ltmezejbl, bemegy egy boltba vagy egy kapualjba. A kutya llhat, lhet vagy fekhet. A vezet tvolltben egy jrkel (elre kijellt szemly) mintegy 5 lpsnyi oldaltvolsgban egy przon vezetett kutyval egytt elhalad a vizsgz kutya mellett.

A magra hagyott kutynak a vezet tvolltben nyugodtan kell viselkednie. A mellette elvezetett kutyt (amely ne legyen verekeds!) tmad cselekmny (a prz ers rngatsa, tarts ugats) nlkl hagynia kell elhaladni.

4. Engedelmessgi vizsga a forgalomban

Egy alkalmas helyen (mellkutcban, tren, ahol a prz levtele lehetsges s engedlyezett) a vezet a vizsgabr jeladsra lecsatolja a przt kutyjrl s szabadon, tovbbi befolysols nlkl hagyja szaladglni.

A vizsgabr jeladsra ezutn a vezet a kutyt nevvel s a "hozzm" veznyszval behvja s przra veszi.

A kutynak gyorsan vissza kell trnie a vezethz, s engedelmesen hagynia kell, hogy przra vegyk. A behvsi veznysz 2-3 alkalommal hangozhat el.

A vezetre van bzva, hogy a behvs utn a kutya a przra vtel alatt l-e vagy ll.

Megjegyzs

A vizsgztatst vgz br dnti el, hogy az egyes gyakorlatokat minden egyes kutyval sorban elvgezteti s vgigjrja a gyakorlatokra kijellt helyszneket, vagy pedig egy adott gyakorlatot elvgeztet minden vizsgzval, s utna keresi fel a kvetkez vizsgahelysznt.

BH - Ksrkutyk vizsgarendje
ADRK - Vizsgarende (rvnyben: 1991. janur 1-tl)
 
 

 

ltalnos felttelek

Minden fajtj, illetve mret kutya rszt vehet a vizsgn. A rszvtel als korhatra: 12 hnap.

A vizsga vgn a br nem kzli az elrt pontszmot, csak a "megfelelt", illetve a "nem felelt meg" dntst. A vizsga akkor sikeres, ha az "A" rszben a vizsgz az elrhet pontszm 70%-t megszerezte, a "B" rszben pedig a teljestmnybr "kielgt" minstst adott. A ksrkutya-vizsga lettelrl szl igazols nem tekinthet munkavizsgnak a tenysztsi, tenyszszemle-, krung- s killtsrend rtelmben. Az esetleges ismtlvizsga nincs hatridhz ktve.

A) Ksrkutya-vizsga gyakorltren vagy a szabadban (elrhet pontok szma: 60)

1. Przon vezethetsg s kzmbssg (15 pont). Veznysz: „lbhoz”

A laza przon lv, egysoros, nem fojtra lltott lncnyakrvet visel kutynak "lbhoz" veznyszra alapllsbl kszsgesen kvetnie kell a vezett.

A gyakorlat kezdetn a vezet a kutyval mintegy 40 lpst tesz egyenesen elre, majd vissza, mikzben nem torpanhat meg. A kutya vllnak mindvgig a vezet bal trde mellett kell lennie, elretarts, lemarads vagy oldalra val eltvolods nem megengedett.

A gyakorlat sorn be kell mutatni a norml s lass lpst, valamint a futlpst. Norml lpsben vgre kell hajtani legalbb egy "jobbra t"-ot s egy "balra t"-ot. A "htra arc" kzben a vezet balra kezdve teszi meg a fordulatot.

A "lbhoz" veznyszt csak indulskor, valamint a jrstemp vltoztatsakor szabad hasznlni. Ha a vezet megllt, a kutynak minden rhats nlkl gyorsan le kell lnie. Ekzben a vezet nem vltoztathatja meg eredeti helyzett, s klnsen tilos odalpnie az esetleg oldalt, tvolabb l kutyhoz. A vezets sorn a przt bal kzzel, lazn kell tartani. A vizsgabr jeladsra a vezet - kutyjval egytt - thalad egy, legalbb ngy szemlybl ll csoporton. A csoportban a vezetnek legalbb egyszer meg kell llnia. A csoport tagjai mozgsban vannak.

A kutya lemaradsa, elrehaladsa, oldalirny eltvolodsa, valamint a vezet haboz magatartsa a fordulknl hibnak minsl.

2. Szabadon kvets (15 pont). Veznysz: „lbhoz”

A br utastsra a kutyrl leveszik a przt. A vezet a przt a vllra akasztja vagy zsebreteszi, majd jra a csoporthoz megy, s az emberek kztt legalbb egyszer megll.

A csoport elhagysa utn a vezet rvid idre alapllst vesz fel, majd pedig szabadon kvetsben vgrehajtja az 1. pontban lert gyakorlatokat.

3. ltets, ls (10 pont)

Alapllsbl a vezet a mellette szabadon (prz nlkl) l kutyval egytt "lbhoz"  veznyszra elindul. 10-12 lps utn a kutya "l" veznyszra gyorsan lel. A parancs kiadst kveten a vezet nyugodt menetben, mintegy 20 lpsnyire eltvolodik a kutytl. A br jelre a vezet visszamegy a kutyjhoz, s annak jobb oldaln felveszi az alapllst. A vezet visszatrtig a kutynak - amint a gyakorlat kezdetn is - nyugodt l pozciban kell vrnia.

A lefekvs, fellls s a vezet kvetse hibnak minsl.

4. Fektets, behvssal sszektve (10 pont)

Alapllsbl kiindulva a vezet a mellette szabadon (prz nlkl) l kutyval egytt "lbhoz"  veznyszra elindul. Kb. 10-12 lps megttele utn a kutynak "fekszik" veznyszra gyorsan le kell fekdnie. A kutyra trtn tovbbi rhats nlkl, illetve anlkl, hogy krlnzne, a vezet kb. 20 lpst tesz egyenes irnyban tovbb, megfordul a kutya fel s megll. A br jelzsre a vezet behvja a kutyt. Ekkor a kutynak kszsgesen s gyorsan kzelednie kell vezetjhez, majd pedig kzvetlenl eltte le kell lnie. "Lbhoz" veznyszra aztn a kutynak a vezet mellett kell helyet foglalnia.

Ha a kutya az eddigi gyakorlatokban nem szerez legalbb 35 pontot, gy kizrjk a tovbbi vizsgztatsbl.

5. Fektets figyelemelterelssel. Veznysz: „fekszik”, „l”

Egy soron kvetkez kutya engedelmessgi vizsgjnak kezdete eltt a vezet a plya szln, a br ltal kijellt helyen lefekteti a kutyt, mikzben nem hagyhat mellette sem przt, sem akrmilyen ms trgyat. A kutya ltmezejben maradva a vezet kb. 40 lpsnyire eltvolodik tle anlkl, hogy krlpillantana, s a kutynak httal nyugodtan megll.

A kutynak - a vezet brminem rhatsa nlkl -mindaddig fekve kell maradnia, amg az ppen felvezetett kutya el nem vgezte az 1-4. szm gyakorlatokat. A 4. gyakorlat utn a vezet a lefektetett kutyrt megy.

A vgrehajts szablyai

A vezetnek a vizsgztats terletn bell a br ltal kijellt helyen addig kell a kutynak httal, nyugodtan llnia, amg a br fel nem szltja, hogy menjen be a kutyhoz.

A vezet nyugtalan viselkedse, egyb rejtett segtsgnyjts, valamint - a vezet kzeledtre - a kutya id eltti felllsa hibnak minsl.

Ha a kutya ezeknl a gyakorlatoknl nem r el legalbb 70%-ot (42 pontot), akkor a tovbbi vizsgztatsbl ki kell zrni.

Ha a kutya fell, avagy felll, de a lefektets helyn marad, ezt rszeredmnyknt kell rtkelni.

Ha a kutya a msik felvezetett kutya 2. gyakorlatnak befejezse eltt tbb mint 3 mternyire eltvolodik a lefektets helytl, a gyakorlatot 0 pontszmmal kell rtkelni. Ha a kutya a msodik gyakorlat utn hagyta el a helyt, ezt vgleges eredmnyknt kell rtkelni. Ha a kutya a vezet kzeledtekor vele szemben megindul, maximum 3 pont levonand.

B) Kzlekedsbiztonsgi vizsga, a gyakorlatban vgrehajtva

ltalnos felttelek

A gyakorlatot mrskelt forgalm kzterleten (utcn, ton, tren) kell vgrehajtani. A forgalmat nem szabad zavarni.

Csak a vizsgz kutya, annak vezetje, a vizsgabr s esetleg a vizsga vezetje vesznek rszt a gyakorlatokban. A vizsga tbbi rsztvevje a kutykkal egytt egy arra kijellt alkalmas helyen (a szvetsg kzpontjban, a gyakorltren, egyb ms tallkozhelyen) szltsra kszen vrakoznak. A vizsga eme rsznek vgrehajtsa - a vizsga jellegnl fogva jelents idrfordtst felttelez.

A teljestmnyre vonatkoz kvetelmnyeket nem szabad krosan befolysolni azzal, hogy felletes mdon tl sok kutyt vizsgztatnak.

Egy vizsganapon legfeljebb 12 kutyt lehet vizsgztatni. A "B" rsz egyes gyakorlatairt nem adnak pontokat, hanem a vizsga e rsznek sikeressgt a forgalomban kzleked kutyrl alkotott sszbenyoms dnti el.

A vizsga lefolysa

1. Vezethetsg s viselkeds utcai forgalomban

A vizsgabr jelzsre a vezet – przon vezetett kutyjval egytt - megtesz egy kijellt tszakaszt a jrdn. A vizsgabr a vezethz alkalmazkodva, lland tvolsgrl kveti ket.

A kutynak a vezet bal oldaln, laza przon, vllal a vezet trdmagassgban, kszsgesen kell kvetnie a vezett.

A gyalogos- s jrmforgalommal szemben a kutynak kzmbs magatartst kell tanstania.

A vezet tjt halads kzben keresztezi egy msik gyalogos (elre kijellt szemly).

Nem sokkal ezutn a vezett megelzi egy, a kerkprton vagy az ttesten htulrl szorosan mellette elhalad kerkpros (elre kijellt szemly). Az elzs kzben a kutya a vezet s a kerkpros kztt helyezkedik el. Elzs kzben a kerkpros csenget. Ezutn a vezet sarkon fordul, odamegy az t kvet brhoz, megll mellette, kzfogssal dvzli s beszlget vele. A kutya ekzben llhat, fekhet, lhet, de nyugodtan kell viselkednie.

2. A kutya viselkedse nehz kzlekedsi viszonyok kztt

A vizsgabr jelzsre a vezet – przon vezetett kutyjval egytt - ersebb forgalomban kzlekedik.

A vezetnek ekzben 2 alkalommal meg kell llnia. Az els esetben a kutynak veznyszra lnie kell, mg a msodik esetben a "fekszik" veznyszra gyorsan le kell fekdnie s fekve maradnia.

E gyakorlatba be kell pteni egy rvid tartzkodst olyan helyen, ahol szokatlan zajok vannak (elhalad vonatok zaja, thalads vasti alul- vagy felljrn, villamos stb.).

A kutynak az ers forgalomban s a httrzajoknl a vezett figyelmesen, nyugodtan, kzmbsen kell kvetnie. (E gyakorlat szmra alkalmas helysznek: mozgalmas kzterek, plyaudvari csarnokok, autbusz-plyaudvarok, stb).

3. A forgalomban rvid idre magra hagyott kutya viselkedse, viselkeds llatokkal szemben

A br jeladsra a vezet, przon vezetett kutyjval, egy mrskelten forgalmas utca jrdjra megy. Egy rvid szakasz megttele utn a vizsgabr jelzsre a vezet megll s a przt kikti egy kertshez, falba ptett karikhoz vagy ms hasonl trgyhoz.

Ezutn a vezet 2 perc idtartamra eltnik a kutya ltmezejbl, bemegy egy boltba vagy egy kapualjba. A kutya llhat, lhet vagy fekhet. A vezet tvolltben egy jrkel (elre kijellt szemly) mintegy 5 lpsnyi oldaltvolsgban egy przon vezetett kutyval egytt elhalad a vizsgz kutya mellett.

A magra hagyott kutynak a vezet tvolltben nyugodtan kell viselkednie. A mellette elvezetett kutyt (amely ne legyen verekeds!) tmad cselekmny (a prz ers rngatsa, tarts ugats) nlkl hagynia kell elhaladni.

4. Engedelmessgi vizsga a forgalomban

Egy alkalmas helyen (mellkutcban, tren, ahol a prz levtele lehetsges s engedlyezett) a vezet a vizsgabr jeladsra lecsatolja a przt kutyjrl s szabadon, tovbbi befolysols nlkl hagyja szaladglni.

A vizsgabr jeladsra ezutn a vezet a kutyt nevvel s a "hozzm" veznyszval behvja s przra veszi.

A kutynak gyorsan vissza kell trnie a vezethz, s engedelmesen hagynia kell, hogy przra vegyk. A behvsi veznysz 2-3 alkalommal hangozhat el.

A vezetre van bzva, hogy a behvs utn a kutya a przra vtel alatt l-e vagy ll.

Megjegyzs

A vizsgztatst vgz br dnti el, hogy az egyes gyakorlatokat minden egyes kutyval sorban elvgezteti s vgigjrja a gyakorlatokra kijellt helyszneket, vagy pedig egy adott gyakorlatot elvgeztet minden vizsgzval, s utna keresi fel a kvetkez vizsgahelysznt.

vissza a vizsgaszablyzatokhoz

 

MEN

 FALBUM

ISKOLAI FOTK

RENDEZVNY FOTK

BEMUTATK

VIZSGK,VERSENYEK

EGYNI ALBUMOK

JANI KUTYI

ISKOLAI FILMEK

VIZSGASZABLYZATOK

LINKEK

 HIRDETSEK 

 

 

 

 

 

 

 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!